Najmodniejsze fasony kurtek i płaszczy na jesień

najmodniejsze fasony kurtek
Najmodniejsze fasony kurtek i płaszczy na jesień. Foto Wrocław Fashion Outlet

Kapryśna pogoda i coraz zimniejsze dni skłaniają do zmiany garderoby. To idealny czas na zweryfikowanie zawartości szafy, zwłaszcza jeśli chodzi o okrycia wierzchnie. Dla tych, którzy nadal szukają inspiracji, przedstawiamy najmodniejsze fasony kurtek i płaszczy, bez których trudno będzie się obejść w nadchodzącym sezonie.

Najmodniejsze fasony kurtek – ramoneska

Kiedyś ulubiona kurtka motocyklistów, dziś powszechnie kochany element garderoby. Mowa oczywiście o niezastąpionej ramonesce, która pomimo swej lekkości bez problemu ochroni nas przed zimnem. Chociaż tradycyjnie miała ona kolor czarny, to obecnie możemy spotkać ją we wszystkich kolorach tęczy. Większa gama kolorystyczna oferowana przez projektantów sięgających po ten kultowy fason pozwala na podkreślenie swojej indywidualności i wyróżnienie się z tłumu.

Zobacz także: Jesień 2022 według Sinsay

najmodniejsze fasony kurtek
Najmodniejsze fasony kurtek i płaszczy na jesień. Foto Wrocław Fashion Outlet

Bomberka

Jeśli jesteśmy fankami luźnych, sportowych stylizacji, to najlepszym wyborem dla nas będzie bomberka. Ta inspirowana okryciami amerykańskich pilotów wojskowych kurtka jest bardzo wygodna i zapewnia swobodę ruchu. Jednak zakup tego fasonu nie oznacza kompromisu, jeśli chodzi o ciepło, bo bomberki bez problemu ochronią nas przed jesiennym chłodem.

Trencz

Trencz i tej jesieni cieszy się niesłabnącą popularnością. Jeśli nie ma go jeszcze w twojej szafie, to najwyższy czas naprawić tę sytuację! Mimo że może się on wydawać nieco zbyt lekki na późną jesień, nie mówiąc już o zimie, to w rzeczywistości odzienie to cechuje się dobrą osłoną przed chłodem. Często trencze wykonywane są również z nieprzemakalnych materiałów, dzięki czemu chronią nas przed nagłymi zmianami pogody.

Parka

Jak rozpoznać parkę? Nic łatwiejszego! Jeśli kurtka posiada kaptur obszyty futerkiem i duże naszywane kieszenie, to spokojnie możemy założyć, że to właśnie z tym rodzajem okrycia mamy do czynienia. Furorę robią parki w barwach ziemi, jak stonowany oliwkowy czy beżowo-brązowy. Również czarne parki przypadły do gustu klientkom na całym świecie. Wielbicielki tego fasonu kochają go przede wszystkim za jego długość i wysoką ochronę przed zimnem. Jest to obowiązkowa pozycja w szafach wszystkich zmarzluchów.

Najmodniejsze fasony kurtek i płaszczy na jesień. Foto Wrocław Fashion Outlet

Futra ekologiczne

Po co sięgać po naturalne futra, skoro wysokiej jakości sztuczne futra z materiałów ekologicznych są coraz łatwiejsze do znalezienia? Oferują one nie tylko czyste sumienie, ale też komfort cieplny i elegancką, luksusową aparycję.