Debiut COS na New York Fashion Week z kolekcją jesień/zima 2022

cos jesień/zima
Debiut COS na New York Fashion Week z kolekcją jesień/zima 2022.

Londyńska marka COS zadebiutowała na New York Fashion Week. Swoje stroje inspirowane współczesną kulturą i sztuką przedstawiła na tle legendarnej panoramy miasta, które nigdy nie śpi. Pokaz kolekcji jesień/zima 2022 od COS był świętem kreatywności, wyobraźni i optymizmu.

Pokaz odbył się ponad tętniącymi życiem ulicami miasta w budynku Starrett-Lehigh na Manhattanie. Niezwykły wybieg, pokryty odblaskowym materiałem, odzwierciedlił charakterystyczną architekturę otoczenia.

Zobacz także: Jesień 2022 według Sinsay

Kolekcja COS jesień/zima 2022

W tym sezonie COS postawiło na eleganckie formy jedno- i dwurzędowych marynarek oraz lekkość spodni z lejących się tkanin. Wykorzystane w projektach odcienie zieleni, fioletu, różu i pomarańczy na celu mają pobudzenie pozytywnego myślenia. Zaczerpnięto również ze stylistyki retro. Na wybiegu pojawiły się skórzane kozaki w stylu lat 70., dzianinowe bezrękawniki czy minimalistyczne garnitury. Nie zabrakło też stylizacji w stylu grunge.

cos jesień
Debiut COS na New York Fashion Week z kolekcją jesień/zima 2022.

Widowni przedstawiono także wariacje na temat klasycznego płaszcza, który na wybiegu pojawił się w przeskalowanych fasonach. Projekty okryć wierzchnich zainspirowała odzież robocza, jednak do ich wykonania użyto skóry, tweedu lub jodełki – materiałów, które odmieniają codzienne ubrania.

Wieczorowy debiut

Po raz pierwszy do kolekcji COS wprowadzono stroje wieczorowe. Charakteryzowała je nienaganna dbałość o detale, które w nowojorskim otoczeniu naprawdę robiły wrażenie.

Debiut COS na New York Fashion Week z kolekcją jesień/zima 2022.

Dodatki w londyńskim stylu

Outfity modelek i modeli nie mogłyby być skończone bez idealnych dodatków. COS zaprezentował takie elementy nowej linii, jak torby z kaktusowej skóry w cierpkich kolorach, dzianinowe kaptury i czapki bucket hats, które dodają indywidualizmu codziennym strojom.