Pierwsza Kolaboracja New Balance I Mowaloli

Mowalola, czyli Mowalola Ogunlesi to pochodząca z Nigerii projektantka mody i piosenkarka. Lubi szokować swoimi projektami i przekraczać granicę. Moda w jej wykonaniu czerpie zarówno z afrykańskiego dziedzictwa, jak i kultury młodzieżowej Londynu. Najnowsza odsłona modelu  New Balance 9060 autorstwa Mowaloli znacznie odbiega od wcześniejszych stonowanych kolorystycznie wydań. Np. tych pastelowych autorstwa Joe Freshgoods’a.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez DriP Gawd (@mowalola)

New Balance w nowym stylu

Czarna siateczkowa cholewka jest wykończona czarnymi skórzanymi wstawkami.  Aby wzmocnić efekt tekstury dodane zostały akcenty w odcieniach morskim i różowym.  Logo New Balance  ma przezroczystą nakładkę wypełnioną powietrzem, co daje ciekawy efekt 3D.

Pierwsza Kolaboracja New Balance I Mowaloli

W kolorze czarnym jest również cała gruba podeszwa zbudowana z zastosowaniem technologii ABZORB. Kolekcja, nazwana „Burglarwear”, zgłębia wizualnie zagadnienie kradzieży. Co to  wziąć coś dla siebie, a co to znaczy ukraść? Posługiwanie się prawem własności, ujęte tu zostało jako środek do wyrażenia siebie.

Kampania inspirowana buntem

Kampania kreatywna towarzysząca premierze przedstawia mroczny i niebezpieczny pościg z udziałem MBI (Mowalola Bureau of Intelligence). Podąża on za dziewczyną z najbardziej poszukiwanymi butami – New Balance x Mowalola 9060. Idealny but imprezowy, zainspirowany buntem i nocnym życiem.  Wysoce pożądana kolaboracja 9060 jest wystarczająco trwała, aby przetrwać szalone tańce przez całą noc.

Mowalola

 

 

 

Sylwetka 9060 to nowy wyraz wyrafinowanego stylu i innowacyjnego designu, który sprawił, że seria 99X stanowi źródło dla wielu z najbardziej kultowych modeli w historii New Balance. 9060 reinterpretuje dobrze znane elementy pochodzące z klasycznych modeli 99X, wykorzystując do tego wypaczoną wrażliwość inspirowaną futurystyczną, rzucającą się w oczy estetyką technologiczną ery Y2K. Dzięki temu sylwetka 9060 stanowi idealną bazą, aby oddać odważny i osobliwy, a czasami perwersyjny charakter mody Mowaloli.

Pierwsza Kolaboracja New Balance I Mowaloli
Foto Instagram @getunruly