Inspirowana poezją kolekcja COS x Anatol Knotek

on

"<yoastmark

Londyńska marka mody COS i Anatol Knotek prezentują kapsułową kolekcję, która powstała jako owoc ich współpracy. Inspirowana minimalistyczną wizualną poezją Knotka, limitowana edycja ubrań i akcesoriów COS zawiera motywy tekstowe i kolory znane z prac eksperymentalnego poety.

Zobacz także: Pastelowa kolekcja Lee Jeans Jesień 2022

COS x Anatol Knotek

Marka COS pozostaje w dialogu z współczesną kulturą i sztuką. Nie dziwi więc, że ostatnio nawiązała ona współpracę z austriackim artystą Anatolem Knotkiem. Urodzony w 1977 roku w Wiedniu twórca zajmuje się sztuką konceptualną, instalacjami, a także tworzy poezję konkretną i wizualną. Słowami zastępuje kolory i rysunki w swoich lakonicznych dziełach, które zwięźle obrazują jego artystyczną wizję. To właśnie jego praca z językiem znalazła odbicie w limitowanej kolekcji stworzonej razem z COS. Główny wątek w linii tworzy utwór „The Solution”, czyli „rozwiązanie”.

anatol knotek cos
Inspirowana poezją kolekcja COS x Anatol Knotek.

Eksperymentalna ekspresja

Kolekcję tworzą cztery projekty COS, zdobione motywami z prac Knotka. Marka i artysta zdecydowali się na stworzenie ubrań i akcesoriów neutralnych płciowo, które nie są definiowane przez społeczne ramy.

Literatura jest sztuką opisu. Sztuka rodzi się z emocji. Harmonia obu form daje przestrzeń na wiele eksperymentów z ekspresją – komentuje Anatol Knotek.

cos
Inspirowana poezją kolekcja COS x Anatol Knotek.

Kaspułowa kolekcja inspirowana poezją

Kolekcja składa się z dwóch czarno-białych T-shirtów, występujących w kontrastujących ze sobą wersjach. Poza swobodnymi koszulkami znaleźć można też torbę oraz wykonany z morwowego jedwabiu szal.