Stylizacje inspirowane klasykami lat 80.

on
Stylizacje inspirowane klasykami lat 80.

Moda lat 80. nieustannie powraca na wybiegi i wkupuje się w świat streetwear’u. Fasony z końca ubiegłego wieku, projektanci dostosowują do dzisiejszych potrzeb, a wiele elementów pozostaje niezmiennych od lat. Charakterystyczne fryzury, bufiaste rękawy i oversaiz’owe marynarki, to tylko niektóre z nich. Odważne kolory, blask cekinów i złota. Te trendy uwalniają i dodają energii ulicy, bo stylizacje są niezwykle różnorodne oraz kolorowe. Na pewno zapadają w pamięci. Współczesny styl, przeplata się z tamtym i tworzy niepowtarzalną mieszankę wygody z  oryginalnymi setami.

Stylizacje inspirowane klasykami lat 80.

Styl, który dominował w tamtych latach, możemy nadal zaobserwować w filmach i serialach. To podróż do przeszłości, która bywa szalenie odkrywcza i inspirująca. Warto przyjrzeć  się stylizacjom bohaterów, bo wiele z nich wyznaczyło klasyki modowe, obecne w edytorialach do dziś. Tom Cruise w filmie „Top Gun” nosił słynne okulary przeciwsłoneczne –  aviatorki i skórzaną kurtkę lotniczą. Te elementy mogą stanowić podstawy dla garderoby zarówno damskiej, jak i męskiej. Z pewnością dodadzą charakteru każdej stylizacji. Lata 80. to też szeroki wachlarz modowych połączeń i za to je kochamy!

Stylizacje inspirowane klasykami lat 80.

 

Stylizacje inspirowane klasykami lat 80.

Od sportowego Toma Cruise, przenosimy się do eleganckiej „Dynastii”.  W serialu możemy zobaczyć falbany i bluzki z bufiastymi rękawami, apaszki i dużo kolorów. Estetyka tego okresu jest unikatowa. Żeby osiągnąć podobny efekt i stworzyć look w stylu słynnych ’80, warto sięgnąć po dżinsowe dzwony, długą białą koszulę i dopełnić to brązowymi kowbojkami. W tym zestawie sprawdzi się też kurtka typu biker, świetnie jeśli będzie oversiz’owa! W wersji bardziej eleganckiej i stonowanej, kowbojki można wymienić na czółenka typu „kaczuszki” z niskim obcasem, a na szyje zarzucić apaszkę. Każda z opcji jest w trendzie, dlatego możemy odważnie łączyć bufiaste swetry, duże marynarki i kolory, dodając do tego mocniejszy makijaż. Te dwa zupełnie odmienne spojrzenia na modę, doskonale charakteryzują i oddają całą esencję stylu, który przewodził w latach 80.

Wszystkie elementy niezbędne do stworzenia ponadczasowej stylizacji znajdziesz w bonprix – niezależnie od tego czy postawisz na szyk, czy nonszalancję.