Pat Guzik w kolekcji biżuterii KUNDLE zatrzymała coś co zostanie z nami na długo

on

Krakowska projektantka Pat Guzik, bez względu na to, co w danym momencie projektuje, kieruję się zasadą związaną z tym, aby dany produkt pozostawał z nami na długo. W kreowaniu swoich kolekcji, zawsze przyświeca jej idea mody zrównoważonej oraz lokalność. Podobny mechanizm zastosowała tworząc KUNDLE – linię biżuterii, w ramach której znaleźć można: srebrne oraz pozłacane pierścionki, nausznice, sygnet oraz naszyjniki.

Krakowska projektantka Pat Guzik, bez względu na to, co w danym momencie projektuje, kieruję się zasadą związaną z tym, aby dany produkt pozostawał z nami na długo.
Krakowska projektantka Pat Guzik, bez względu na to, co w danym momencie projektuje, kieruję się zasadą związaną z tym, aby dany produkt pozostawał z nami na długo.

„W biżuterii inspiruje mnie to, że zostaje z nami na bardzo długo. Znalazłam ostatnio pudełko z biżuterią, którą pozostawiła dla mnie babcia. Każdy z elementów zachował się w idealnym stanie. Jakby czas się w nich zatrzymał” – mówi Pat Guzik, która w swojej kolekcji chciała uwiecznić właśnie te wartości.

Czym są KUNDLE?

NAUSZNICA
Nausznica kamienna PAT GUZIK

W każdym kolczyku, nausznicy czy naszyjniku jeden z kamieni jest „kundlem” od którego wzięła się nazwa kolekcji. Jest to porzucony koralik albo cyrkonia, który po stopnieniu z oliwinem, szafirem lub rodonitem, staje się kamieniem, na pierwszy rzut oka przypominającym któryś z tych szlachetnych. Kundle są dla projektantki opowieścią o tych porzuconych i nieszlachetnych kamieniach, którym wystarczy tylko dać szansę, aby mogły zabłysnąć. W odpowiednim otoczeniu stają się bardzo wyjątkowe i niezależne. Kolekcja powstała we współpracy z krakowską pracownią Todoro oraz z Piotrem Lewkowiczem.

W jej ramach znaleźć można:

  • naszyjniki w wersji srebrnej i pozłacanej
  • sygnet  z grawerem ilustracji Mateusza Kołka
  • naszyjniki „Mood” z kamieniami Lapis Lazuli
  • nausznice srebrne, pozłacane i ceramiczne
  •  pierścionki pozłacane
  • kolczyki srebrne i pozłacane.
SYGNET
Sygnet PAT GUZIK

PAT GUZIK

Projektantka mody zrównoważonej z Krakowa. Ubrania Pat produkowane są w Polsce we współpracy
z lokalnymi producentami, małymi szwalniami i krawcowymi. Autorskie kroje ubrań zaprojektowane są w tak, by wykorzystać maksymalnie tkaninę, wyeliminować i zredukować ścinki odzieżowe podczas
produkcji. Linia ubrań  powstaje z materiałów pozyskanych z alternatywnych źródeł (second-
handy, ścinki produkcyjne, końcówki kolekcji tkanin). Prezentacja ostatnich kolekcji Pat Guzik miała miejsce podczas Centre Stage Asia Fashion Spotlight w Hong Kongu, podczas Vancouver Fashion Week, London Fashion Week (Fashion Scout), Neonyt (Berlin), The Sustainable Angle podczas 9th Future Fabrics Expo (Londyn), Modefabriek (Amsterdam), w Galeries Lafayette (Shanghai), Harvey Nichols (Hong Kong). Sklep Pat Guzik jest partnerem Otwartych Klatek. Sklep wolny od futer.