Nowa kolekcja Expedition Series obejmuje długie parki na ekstremalne zimno podczas odpoczynku, lekkie puchówki idealne w trakcie aktywności oraz kurtki z syntetyczną ociepliną zapewniającą ciepło w wilgotnych warunkach. Kolekcja zapewnia funkcjonalność i ciepło w każdych warunkach, jakie mogą cię spotkać na łonie natury. Po prostu już nigdy nie zmarzniesz.
Ikona
Oryginalna kurtka Expedition Down Jacket zrodziła się z czystej i prostej potrzeby. Prawie 50 lat temu podczas zimowej wyprawy w północnej Szwecji Åke Nordin, założyciel firmy, biwakował – a w zasadzie nocował, szczękając zębami, w śnieżnej jamie. Noc była nieznośnie zimna i wietrzna. Obiecał sobie, że jak przetrwa tę mękę, to opracuje kurtkę, w której nigdy już nie zmarznie. I zrobił to! Powstała, wykonana z dwóch zszytych ze sobą kurtek puchowych, aby zminimalizować straty ciepła. Po wprowadzeniu jej na rynek w 1974 roku kurtka szybko stała się nieodłączną częścią trudnych wypraw w Himalaje i w Arktykę. Ogrzewała też ciała mieszkańców miast zmagających się z mroźnymi zimami i pomagała zawodnikom wyprawy Fjällräven Polar przemierzającym psimi zaprzęgami Norwegię i Szwecję. I aby sprostać różnym sytuacjom pogodowym w zimie, firma wprowadza na rynek nową kolekcję.
Najnowsza kolekcja
Cała kolekcja zaprojektowana jest nie tylko z myślą o zapewnieniu Ci ciepła, lecz także wytworzona jest z uwzględnieniem zasad zrównoważonego rozwoju. „Chcieliśmy zaoferować wielbicielom outdoorowych aktywności większą różnorodność w ramach naszych kolekcji — utrzymując nasze wysokie standardy w zakresie zrównoważonej produkcji i składając hołd naszemu dziedzictwu” — wyjaśnia James Lee, projektant firmy. „Zrównoważony rozwój to priorytet, dlatego dołożyliśmy wszelkich starań, aby nowa kolekcja dokładnie wypełniała to założenie”. Każdy element ma możliwość łatwej naprawy. Wszystkie kurtki z nowej linii wykorzystują nylon pochodzący w 100% z recyklingu zarówno w warstwie zewnętrznej, jak i podszewce . Modele z ociepliną są wypełnione wyłącznie pozyskiwanym etycznie i w 100% identyfikowalnym puchem, który jest produktem wtórnym przemysłu spożywczego, więc nie pochodzi z wyskubywania i przyczynia się do zmniejszenia ilości odpadów. Dzięki podjętej w 2014 roku inicjatywie konsumenci mają pewność, że puch jest w pełni identyfikowalny w całym łańcuchu produkcyjnym. Korzystamy z usług tylko jednego dostawcy, który współpracuje z kilkoma farmami. To minimalizuje ryzyko i upraszcza nasze procesy. Firma dokładnie wie, skąd pochodzi puch i że jest najwyższej jakości.
Aktualizacja
Góry pokryte śniegiem. Rzeki skute z lodem. Przenikliwy wiatr. Jako miłośnicy zimy znamy się na adaptowaniu się do trudnych warunków. Również do takich, z którymi zmagamy się w roku 2020. Dlatego musieliśmy odpowiednio dostosować harmonogram związany z wydarzeniami Fjällräven Polar. Edycja 2020 została przeniesiona na rok 2022, a kampania informacyjna dotycząca edycji 2021 nie odbędzie się w ogóle. Oznacza to, że w listopadzie i grudniu nie uruchomimy systemu zgłoszeń do edycji 2021. Zamiast tego w 2021 roku odbędzie się mała, regionalna wersja, aby podtrzymać ducha tego wydarzenia. Odwiedźcie nas w przyszłym roku, abyśmy znów mogli wspólnie tworzyć niezapomniane zimowe wspomnienia.
Już nigdy nie zmarzniesz – pięć wskazówek jak utrzymać ciepło pomimo zimna
- Ubieraj się na cebulkę – od trzech do czterech warstw zapewnia ochronę przed zimnem, wiatrem, śniegiem i deszczem. Taki zestaw jest też najszybszym i najłatwiejszym sposobem na dostosowanie temperatury ciała podczas pobytu na łonie natury. Kiedy jesteś aktywny, zrzuć jedną warstwę. Kiedy jesteś w spoczynku – nawet jeśli jeszcze nie odczuwasz zimna – dodaj jedną warstwę.
- Zablokuj wiatr – w bezwietrzny dzień warstwa powietrza najbliżej skóry nagrzewa się i działa jak izolacja. Kiedy wiatr się wzmaga, możesz się pożegnać z tym ciepłym powietrzem, które jest wywiewane i zastępowane zimnym. Im bardziej wieje, tym szybciej się wychładzasz. Na szczęście przeciwwiatrowa odzież może skutecznie chronić skórę przed połączonymi siłami wiatru i niskiej temperatury.
- Pij ciepłe napoje – najszybszym sposobem na rozgrzanie się od środka jest wypicie gorącego płynu. Wymień zimną wodę na gorącą lub spróbuj wypić herbatę z odrobiną cukru lub miodu, która da Ci energetycznego kopa.
- Skacz dookoła – ruch w jakiejkolwiek formie na pewno pomoże Ci się rozgrzać, ale żeby dostarczyć krew do zmarzniętych kończyn, spróbuj bardziej intensywnych ćwiczeń np. różnych form pajacyków.
- Przytul się do butelki z gorącą wodą – dokładnie tak, jak to robiłeś, będąc dzieckiem! Napełnij gorącą wodą butelkę (dostosowaną do gorących płynów) i włóż ją do śpiwora w trakcie przygotowań do snu. Śpiwór będzie miły i ciepły, kiedy będziesz się do niego wczołgiwał. Dodatkowo zapewnisz sobie na całą noc źródło ciepłej wody do picia.