Pierścionek ręcznie robiony

on

Można kupić pierścionki w setkach wzorów i kolorów. Jednak, jeśli chcemy mieć jedyny i niepowtarzalny pierścionek – można taki zamówić. Cena na pewno będzie znacznie większa bo nie jest to produkt masowy.

Jaka jest procedura tworzenia pierścionka ?

Jubiler pokazuje klientowi wzór i bierze od klienta rozmiar palca. Po akceptacji przez klienta tworzony jest woskowy odlew z uwzględnieniem miejsca na kamienie szlachetne.
Gotowy wzór zanurza się w gipsie i używając pompy odsysa się resztki powietrza w gipsie. Następnie forma jest wygrzewana w piecu, gdzie wosk topi się.
Do przygotowanej formy wlewa się złoto i umieszcza w maszynie wirowej, gdzie pod wpływem siły odśrodkowej złoto równomiernie zajmuje cały odlew. Po ostygnięciu  złota należy usunąć odkuwki i odlew oszlifować. Wybijana jest cecha i nazwa producenta. Sprawdza się kolistość pierścionka i w razie nierówności – formuje nabijając na trzpień.

Dalej pierścionek trafia do szlifierza, który nadaje mu piękny połysk i usuwa wszelkie nierówności. Następnym etapem jest osadzanie kamienia szlachetnego – w zależności od upodobań klienta. Na końcu pierścionek jest jeszcze myty, żeby pozbył się wszelkich zabrudzeń.

Produkt finalny – to wyjątkowy i jedyny pierścionek, którego nikt inny nie ma.