Jak dobierać biżuterię do ubioru?

on

Biżuterię trzeba dopasować do ubioru, gdyż tylko wtedy będzie się dobrze prezentować. Do ubioru codziennego pasują zarówno wyroby jubilerskie sztuczne, jak i wykonane z metali szlachetnych. Duże znaczenie ma tu także styl ubioru. Inna biżuteria będzie wyglądała dobrze przy stylu sportowym, a inna w mniej swobodnych stylach ubioru.

Trzeba pamiętać, że im bardziej ozdobny ubiór, tym prostsza powinna być biżuteria. Jeśli np. bluzka ma zdobienia przy dekolcie, to nie zawsze będzie niezbędny jeszcze dodatkowo naszyjnik. Do ubioru eleganckiego, zakładanego na wyjątkowe okazje, odpowiednia będzie biżuteria z metali szlachetnych. Może to być i inna biżuteria, ale musi ona wyglądać elegancko. Biżuterię trzeba także dopasować do koloru ubioru. Nie musi to być kolor ten sam, ale musi dobrze komponować się z kolorystyką ubrania oraz innych dodatków ubioru.

Dobrze dobrana biżuteria do ubioru, to jeszcze nie wszystko, by uzyskać dobry efekt. Poszczególne elementy biżuterii muszą do siebie pasować. Trzeba też zachować umiar, zbyt wiele biżuterii noszonej jednocześnie nie wygląda dobrze.