Retro czar

on
Retro czar. Foto: materiały prasowe

Lata 60. oraz 70. to przede wszystkim okres wspaniałej muzyki (np. The Beatles, Elvisa Presleya, a w Polsce Anny Jantar, Czerwonych Gitar i Maryli Rodowicz), rozwoju polskiego wzornictwa ( pamiętacie meblościanki i stoliki-nerki? Przeżywają teraz renesans!), oraz ruchów hippisowskich i feministycznych. To wspaniałe, kolorowe lata. To także dynamiczny rozwój mody, nie tylko światowej, ale również polskiej. Hołd dla tych cudownych lat składa marka ANSWEAR w najnowszej kolekcji Retro Bloom. Bo rzeczywiście… Te lata to okres prawdziwego rozkwitu!

Retro czar. Foto: materiały prasowe

Pamiętacie film o Michalinie Wisłockiej? „Sztuka kochania” to genialna feeria geometrycznych wzorów i pastelowych kolorów. To wspaniałe kostiumy Magdaleny Boczarskiej – odtwórczyni roli głównej, przywodzące na myśl Twiggy i wydania „Świata Mody”. „Retro Bloom” to soczysta mieszanka tego, co w tych latach było najlepsze. Kolekcja skąpana jest w pastelach. Dodano do nich szczyptę pop-artowych wzorów, które oddają szalony charakter tamtych czasów. W kapsułowej linii answear.com znaleźć można zwiewne sukienki, idealne na początek wiosny, ale także minimalistyczne komplety ze skóry (to będzie hit tego sezonu), kultowe koszule z bufiastymi rękawami i nieśmiertelne luźne trencze.

Retro czar. Foto: materiały prasowe

Obok lekkich materiałów, takich jak tencel, wiskoza i bawełna, pojawia się ekologiczna skóra w jasnych odcieniach, która jest odpowiedzią na trendy lansowane przez znanych na całym świecie projektantów. Kolekcję uzupełniają stylowe, minimalistyczne dodatki: szerokie paski, proste, kuferkowe torebki i sandałki. A zwieńczeniem tej nostalgicznej kolekcji jest sesja zdjęciowa w tym klimacie. Ah, co to były za czasy!

Retro czar. Foto: materiały prasowe