Blask Karnawału

on
Blask Karnawału

…czyli jaką biżuterię dobrać, aby była odzwierciedleniem naszej osobowości i jednocześnie doskonale pasowała do kreacji.

Tak jak każda z nas, każdy kamień szlachetny jest wyjątkowy. Dobrze dobrany potrafi nie tylko podkreślić urodę, ale także sprawić nam ogromną radość. Według Anny Majsterek, ekspertki i projektantki biżuterii Domu Jubilerskiego A&A, podczas doboru biżuterii powinnyśmy kierować się przede wszystkim intuicją. Poniżej przedstawiamy kilka wskazówek jak dobrać do osobowości jeden z drogocennych minerałów i jednocześnie pozwolić nam lśnić wewnętrznym
i zewnętrznym blaskiem.

Diament

Diamenty są najdroższymi z kamieni szlachetnych. Występują bardzo rzadko, a koszt ich wydobycia jest bardzo wysoki. Najbardziej popularne białe okazy od wieków zdobią dłonie kobiet. Do łask powraca także biżuteria z kolorowymi diamentami. W ubiegłym roku, podczas licytacji w Hong Kongu, za kwotę 72,1 miliona dolarów sprzedano „Różową Gwiazdę”, czyli największy różowy diament na świecie o masie 59,6 karata. Białe brylanty – takie jak ten na zdjęciu – są ciągle najczęściej wybierane do pierścionków zaręczynowych i wciąż najbardziej popularne wśród tych kamieni. Diamenty noszą kobiety pełne klasy, pewne siebie liderki, które doskonale wiedzą, czego oczekują od życia. Pasują do prostych kreacji, więc jeśli na Bal Sylwestrowy bądź Karnawałowy planujecie włożyć „małą czarną” lub elegancki garnitur, diamenty z całą pewnością dodadzą smaku.

Blask Karnawału

Czarny diament

Czarne diamenty pomimo tego, że występują dużo rzadziej niż białe, mają mniejszą wartość, co nie przeszkadza temu, że są bardzo efektowne. Najbardziej znanym czarnym diamentem jest „Czarny Orłow”. Swoją nazwę zawdzięcza właścicielce rosyjskiej księżniczce, Nadii Vyegin Orłow. Ostatni raz kamień został zaprezentowany w naszyjniku z platyny w towarzystwie 443 bezbarwnych diamentów podczas aukcji domu aukcyjnego Christie, gdzie został wylicytowany za 352 000 dolarów. Czarne diamenty są idealne dla pań ceniących ponadczasowość i elegancję. Klasyczne długie suknie z odsłoniętym dekoltem będą idealnym dodatkiem do tych kamieni.

Blask Karnawału

Rubin

Rubin to kolejny z kamieni szlachetnych, którego symbolika związana jest z małżeństwem. Astrologowie zauważyli, że biżuteria z rubinami noszona przez zamężne kobiety i żonatych mężczyzn sprzyja trwałości ich związków. Według wierzeń rubin chroni przed złem i sprzyja szczęściu, dlatego traktowany jest często jako talizman. Aby wzmocnić działanie kamieni, rubiny najczęściej oprawiane są w złoto i noszone blisko przy skórze. Rubin to kamień kobiet odważnych, szukających wyzwań i lubiących przygody. Panie tak scharakteryzowane trudno ubrać w jakiekolwiek ramy jeśli chodzi o wybór stroju, dlatego śmiało możemy powiedzieć, że rubin doda blasku i tym na karnawałowym piżama party oraz tym na charytatywnej gali z bardzo wymagającym dress codem.

Blask Karnawału

Czarna perła

Czarne perły, są niezwykle rzadkie, a co za tym idzie bardzo pożądane. Wynika to z długiego procesu hodowania, który jest o wiele bardziej skomplikowany niż w przypadku pereł białych. Koneserzy cenią sobie perły naturalne ze względu na ich ograniczoną dostępność, ale znane są także ich zdrowotne właściwości. Uważa się, że regulują gospodarkę hormonalną organizmu i oczyszczają go z toksyn. Czarne perły to kamienie kobiet lubiących harmonię i spokój, zwolenniczej nurtu slow living. Czarna perła zatem będzie pasować do kreacji, w których liczy się przede wszystkim wygoda i skromność.

Blask Karnawału

Szafir

Szafir jest bardzo cenionym kamieniem, co zawdzięcza między innymi swojej twardości. Ta cecha jest niezwykle ważna dla każdego jubilera, ponieważ pozwala na odpowiednie oszlifowanie minerału. Szafiry symbolizują czystość, mądrość i nieśmiertelność. Najbardziej znanym z tej grupy kamieni jest Blue Belle of Asia, 400-karatowy szafir, który, ze względu na swoją ogromną wartość, trzymany jest w sejfie kamieni szlachetnych w Wielkiej Brytanii. W 2014 roku, podczas aukcji w Stanach Zjednoczonych, został wylicytowany za 22 miliony dolarów. Szafiry bardzo chętnie nosi każda dama. Czyli każda z nas, nieprawdaż? Włóżmy szafiry jeśli chcemy poczuć się balu jak prawdziwa księżniczka – do eleganckiej, długiej i efektownej sukni.

Blask Karnawału

Szmaragd

Biżuteria ze szmaragdami ma niezwykłe walory estetyczne. Szmaragdy mają udowodnione naukowo działania lecznicze – wpływają bardzo dobrze na wzrok. Jedną z ich największych wielbicielek była Kleopatra, dla której jej poddani pozyskiwali szmaragdy w starożytnych kopalniach. Szmaragd to szlachetny kamień, który od zawsze podkreśla urodę, dostojność i status społeczny. Podobnie jak diamenty, szmaragdy nie potrzebują wyszukanego tła. Będą idealne do „małej czarnej” i wytwornej sukni balowej.

Blask Karnawału